Sıkça Sorulan Sorular

Sözleşme Yapmıyoruz!

Arkadaşlar biz kimseyle özel durumlar haricinde sözleşme yapmıyoruz. Bunun sadece tek bir nedeni var; bizler hiç kimsenin önünü kesmek istemiyoruz. Yani başka ajanslarla da çalışmanızı engellemeyerek iş potansiyelinizi ve tabi ki buna paralel olarak da kazancınızı düşürmemek çabası içerisindeyiz!

Neden "EN İYİ AJANS" ve ya "EN GÜVENİLİR AJANS" biziz diye saçma sunumlarda bulunmuyoruz?

Sadece 16 yıldan beri bu piyasanın içerisinde bulunduğumuzu ve www.castakademiajans.com adlı sıtemizin referanslar bölümünde de görebileceğiniz gibi bugüne kadar çekilmiş olan en iyi ve en kaliteli yapımlarda, projeyi gerçek anlamda uygulamaya alan yapım şirketlerinin bizi tercih ettiklerini söyleyebiliriz. Hatta bunu ispatlayabiliriz! ki bunlara çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen Hollywood yapımları da dahildir.

Neden Kayıtsız Şartsız Hiç Bir Ajansa İnanmayın?

Bu konuda sizlere tavsiye edeceğimiz tek şey, ajanslar tarafından sizlere söylenen sözlere (ki buna bizde dahiliz..) kayıtsız şartsız inanmayın ve herşeyi kendiniz araştırın! Ve İnanın ki “Biz En İyiyiz!” diyen hiçbir zaman “En İyi!” değildir.

Cast Ajansı piyasa içerisinde minimum kaç yıl olması gerekir?

Öncelikle gideceğiniz cast ajansının piyasa içerisinde minimum 5 seneden fazla geçmişi olmasına dikkat ediniz.

Ajans ödemeleri ne zaman yapılır?

Ajansların sizlere yapacakları ödemeleri sorun! Alacağınız ödemenin yüzde kaçının ajans tarafından kesildiğini öğrenin. Ve en önemlisi ödemelerin ne zaman ve ne şekilde verildiğini öğrenin. Her düzgün çalışan ajansın bir ödeme planı vardır. Örneğin bizim ajansımızın ki her ayın 1’ ile 5’i arası ajans aranır ve muhasebe bölümü ile görüşülür. Sizlere verilen ödeme kartlarındaki çekim tarihleriniz verilir. Ve en sonunda muhasebeden yetkili kişi size ödeme günü ve saati verir. Belirtilen günde gelir ve ödemenizi alırsınız.

Ajanslara Mutlaka Sorulması Gerekenler!

Şu an hangi dizi, sinema ve ya projelerle çalışıyorsunuz? Size dizi isimleri saydıklarında kendiniz bunu rahat bir şekilde takip edebilirsiniz. Şöyle ki dizi bittiğinde jeneriklerinde (dizi bittiğinde çıkan yazılar) o diziye hangi ajansın oyuncu verdiğini ajans isimleriyle bildirir.

Daha önce hangi projelerde bulunmuş, yani hangi önemli projelerin kast hizmetlerini sunmuş.

Ajans size eğer kesin bir iş imkanı sunuyorsa bunun ne kadar süre içerisinde gerçekleşeceğini sorun!

Eğer bizim işlerle ucundan kıyısından alakası olan bir tanıdığınız varsa ve sözüne de güveniyorsanız gidip ona sorabilirsiniz. Bizim piyasa öyle zannedildiği gibi çok büyük bir piyasa değil.

Tanıdığımda yok diyorsanız eğer o zaman bizlere de sorabilirsiniz. İnanın bizler de sizlere gidebileceğiniz ajansları tek tek söyleriz. Yeter ki kimse sömürülmesin. Amacı sadece insanları sömürmek olan ve ajans adı altında kendilerinde ofisler açan o insancıklar da kimse onlara gitmediğinden dolayı kendi istekleriyle ortadan kalksınlar! Böylece sizler ajanslara giderken içinizde şüphe bulundurmazsınız ve bizler de daha mutlu olarak çalışırız!